Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався з прохідником на шахті ПАТ «Кривбасзалізрудком»

10 березня 2017

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався 03 лютого 2017 року з 34 річним прохідником Шахтобудівельного управління ПАТ «Кривбасзалізрудком».

Обставини та причини випадку з`ясовувала комісія Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за участі представників Криворізького міського комітету профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості, управління праці та соціального захисту населення виконкому Покровської районної у місті ради, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Кривому Розі, представників керівництва та служби охорони праці підприємства.

Розслідуванням з`ясовано, що 03 лютого 2017 року на дільниці проходки шахти прохідником виконувались роботи з буріння шпурів по своду виробки на горизонті 1620 метрів, для встановлення анкерного кріплення. Під час буріння зі своду виробки випав уламок породи та вдарив працівника по обличчю. Робітнику надали першу медичну допомогу та його було госпіталізовано.

У наслідок події, прохідник отримав: відкриту черепно-мозкову травму; забій головного мозку І ст.; перелом кісток склепіння черепа з переходом на піраміду правої височної кістки; забійні рани м’яких тканин голови, обличчя; забій правого та лівого плечей.

Причинами нещасного випадку визнано невиконання посадових обов`язків та інструкції з охорони праці. Випадок визнано пов`язаним із виробництвом, на потерпілого складено акт за формою Н-1. Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

Для запобігання схожим випадкам комісією рекомендовано:

  • з обставинами та причинами нещасного випадку ознайомити всіх робітників Шахтобудівельного управління;
  • провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці всім робітникам ШУ по безпечному виконанню робіт при бурінні шпурів;
  • підготувати інформаційний бюлетень за результатами розслідування та направити на підрозділи ПАТ «Кривбасзалізрудком»;
  • провести позапланову перевірку знань з питань охорони праці у всіх гірничих майстрів проходки;
  • провести позаплановий інструктаж та перевірку знань постраждалого по безпечному виконанню робіт при бурінні шпурів.

Фахівці ГУ Держпраці продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність дотримання правил охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.