З нагоди Дня охорони праці за «круглим столом» об’єднали свої зусилля фахівці промислової безпеки Криворіжжя

02 травня 2018

Традиційно в День охорони праці при Криворізькому гірничопромисловому управлінні ГУ Держпраці у Дніпропетровській області «круглий стіл» об’єднав провідних фахівців з питань охорони праці та промислової безпеки Криворіжжя.

До обговорення та вирішення спільних питань долучились керівники структурних підрозділів Криворізького гірничопромислового управління та відділу з питань додержання законодавства про працю, керівництво Криворізького експертно-технічного центру, представники Криворізького міського комітету профспілки металургів і гірників України, Фонду соціального страхування від нещасних випадків, державного воєнізованого гірничорятувального загону, керівники служб охорони праці найпотужніших підприємств Криворізького басейну та представники від місцевих органів самоврядування.

Не відходячи від цьогорічного девізу Всесвітнього Дня охорони праці «Захищене і здорове покоління», за круглим столом підіймались проблемні  питання пов’язані з адаптацією молодих кадрів до виробничих процесів, зокрема ролі кожного учасника заходу у формуванні/становленні майбутнього працюючого покоління.

Роблячи аналіз травматизму, допущеного у 2017 році на підприємствах піднаглядних Криворізькому гірничопромисловому управлінню, заступник начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Костянтин Корольов зауважив, що 30% травмованих це молодь віком від 18 до 30 років. Категорія працівників, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості. Відтак, спільне завдання для кожного учасника процесу становлення майбутнього працівника – вчити, роз’яснювати, консультувати, допомагати, зрештою захистити від небезпеки і зберегти здоров’я майбутнього трудового потенціалу.

Серед спільних проблемних питань, які підіймались за «круглим столом», обговорювались принципи проходження практики студентами профільних навчальних закладів; збереження кадрів, які мають намір працевлаштовуватись за кордоном; навчання молодих фахівців.

Підіймаючи питання виробничого навчання, всі одноголосно зійшлися на думці, що сьогодні необізнаний і ненавчений працівник – це збитки для підприємства, тож у своїх виступах керівники служб охорони праці від підприємств озвучили  свої напрацьовані навчальні методичні системи.

Резюмуючи висловлені факти, думки, побажання та підводячи підсумок проведеного заходу, фахівці Держпраці зауважили, що у всіх учасників круглого столу спільне завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

Приємним завершенням зустрічі, стало нагородження кращих працівників Держпраці Криворіжжя Грамотами виконкому Криворізької міської ради та Покровської районної у місті ради, які зі словами привітань та вдячності вручив, присутній на заході заступник Голови Покровської районної у місті ради.

Зокрема, Грамоти міськради отримали: начальник Криворізького гірничопромислового управління – Олександр Волохов, головні державні інспектори управління – Тетяна Шишалова та Ірина Горлач.

Грамоти райради отримали: начальники відділів Криворізького гірничопромислового управління – Данило Бондар та Андрій Рябіка; заступники начальників відділів управління – Ірина Аксентьєва та Денис Цвіток; головні державні інспектори управління – Світлана Бегма, Тетяна Куленок, Галина Хлапук, Світлана Овсяннікова, Сергій Коваленко, Сергій Рудий, Олександра Стуканова, Павло Бушуєв, Володимир Кучер; провідний інспектор управління – Анатолій Лобза; головні спеціалісти управління -Аліса Стахурська та Лариса Ведмедчикова.

Довідково:

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, щоб привернути увагу світової спільноти до проблеми щорічної смертності на робочому місці.

Починаючи з 2003 року, понад 100 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці, відзначають це свято.

Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере свій початок від Дня пам’яті загиблих працівників, що вперше відзначено американськими і канадськими працівниками у 1989 році в пам’ять про загиблих та постраждалих на роботі.

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 р. № 685/200 встановлено національний День охорони праці в Україні. Він проводиться 28 квітня на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та галузей економічної діяльності України.