З керівництвом ПАТ «Дніпровагонмаш» проведено спільну нараду з питань додержання законодавства з охорони праці та законодавства про працю

21 березня 2017

З 13 березня 2017 року, Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області розпочато планову всебічну перевірку дотримання законодавства з охорони праці, промислової безпеки, законодавства про працю та загальнообов’язкове соціальне страхування ПАТ «Дніпровагонмаш».

Фахівцями Головного управління проведено спільну нараду з вищевказаних питань за участі безпосередньо керівництва заводу, керівників структурних підрозділів і служб.

Начальник відділу нагляду у металургії та машинобудуванні Ольга Бондаренко довила до відома присутніх цілі і завдання перевірки, умови її проведення. Були визначені пріоритетні напрямки роботи підприємства, серед яких, функціонування служби охорони праці, безпека ведення робіт у виробничих цехах, дотримання законодавства про працю, тощо.

Доповідач акцентувала увагу на проведенні позапланових перевірок. Вона зазначила, що з початку 2017 року відділом проведено 26 позапланових перевірок, з яких 4 перевірки на прохання суб’єкта господарювання та 22 перевірки з метою контролю виконання суб’єктом господарювання раніше виданих приписів. В ході позапланових перевірок виявлено невиконання 70% раніше виданих приписів. За підсумками планових та позапланових перевірок складено 25 постанов про адміністративне правопорушення за порушення законодавства з охорони праці, з яких 6 постанов на керівників підприємств. Направлено 4 позови до суду стосовно заборони виконання зварювальних та газополум’яних робіт та заборони експлуатації 12 одиниць обладнання. Особливу увагу присутніх було акцентовано на тому, що саме під час позапланових перевірок виявлено найбільше порушень та накладено штрафів на перших керівників.

З початку 2017 року на піднаглядових підприємствах відділу нагляду у металургії та машинобудуванні сталося 18 випадків загального виробничого травматизму проти 26 випадків за минулий рік, з тяжкими наслідками 0 ( проти 12), у тому числі 1 особа загинула (+1).

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Управління з питань праці Ольга Соловйова довела до відома інформацію про перевірки проведені за 2016 рік у сфері дотримання законодавства про працю та зайнятість населення. Так фахівцями Управління з питань праці проведено 1523 перевірки. За результатами перевірок виявлено більше 3000 порушень на 856 суб`єктах господарювання та видано 1044 приписи про їх усунення. Складено і передано до суду 788 протоколів про адміністративне правопорушення. До правоохоронних органів, за ознаками злочину Кримінального Кодексу України, передано 96 матеріалів. Керівникам суб’єктів господарювання винесено 203 пропозиції щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності посадових осіб, винних у порушені трудового законодавства.

Доповідач наголосила, що під час перевірки особливу увагу буде звернуто на дотримання вимог законодавства з питань оплати відпусток по вагітності та пологам, збереження робочого місця та середнього заробітку працівникам, які перебувають у зоні АТО та ін.

За підсумками всебічної перевірки ПАТ «Дніпровагонмаш» буде проведено колегію ГУ Держпраці у Дніпропетровській області.