Суб’єктам господарюванням Криворіжжя роз’яснено зміни трудового законодавства України

22 березня 2017

З метою підвищення правової грамотності в питаннях законодавства про працю України, дотримання мінімальних соціальних гарантій в оплаті праці, механізмі проведення перевірок органами Держпраці тощо, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Вікторія Романів долучилась до проведення семінару «Алгоритми успіху – 2017».

Семінар, організований управлінням розвитку підприємництва виконкому міськради, проведено для суб’єктів господарської діяльності Кривого Рогу в рамках міської Програми сприяння розвитку малого та середнього бізнесу. До його проведення були залучені фахівці Криворізьких державних податкових інспекцій та провідні спеціалісти редакції газети “Приватний підприємець”.

Головний меседж заходу – налагодження конструктивного діалогу та співпраці між органами влади і роботодавцями.

Тож, даючи роз’яснення змінам у законодавстві про працю України,  Вікторія Романів детально зупинилась на підставах, умовах, порядку проведення перевірок та накладання адміністративних санкцій, що найбільше хвилювало і цікавило суб’єктів господарювання.

Не оминула увагою питання не допущення роботодавцями заборгованості у виплатах заробітної плати, дотримання мінімальних гарантій, обов’язкової легалізації трудових відносин, своєчасності повідомлення  органу ДФС про прийняття працівника на роботу та нагадала про захист трудових прав демобілізованих учасників АТО та воїнів-строковиків.

Разом з тим, у роботодавців поставали питання щодо ведення документації з оформлення трудових відносин, затвердження  внутрішнього розпорядку, ведення графіків виходу на роботу, оформлення працівників на випробувальний термін, умов та законності звільнення найманих працівників, тощо.

Відповідаючи на питання присутніх Романів В.С. нагадала про можливість зворотного зв’язку танадання особистих роз’яснень, оскільки Держпраці зацікавлена в дорадчій допомозі задля попередження не виконання законодавчих актів України, тим самим уникнення штрафних санкцій.

Сюжет: https://www.youtube.com/watch?v=UHT7zeZuMFI