Питання охорони праці, трудового законодавства та заходи щодо попередження виробничого травматизму в закладах освіти обговорено на нараді з директорами шкіл, дошкільних та позашкільних закладів міста Новомосковськ

20 жовтня 2018

На виконання доручення Державної служби з питань праці та з метою формування культури охорони праці, свідомого дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки працівниками соціально-культурної сфери, фахівці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області продовжують активно проводити інформаційно-консультаційні семінари у міських та селищних відділах освіти регіону.

17 жовтня 2018 року на базі закладу загальної середньої освіти №18 м.Новомосковськ за участі заступника начальника відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Анни Решетнікової, начальника Управління освіти виконавчого комітету Новомосковської міської ради Ольги Тихонової, представників Управління освіти та методичної служби міста була проведена семінар-нарада з керівниками та відповідальними особами з охорони праці дошкільних, загальних, середніх та позашкільних закладів освіти м. Новомосковськ.

Виступаючи перед учасниками наради, заступником начальника відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об`єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Анною Решетніковою було наголошено на постійному та безумовному дотриманні вимог законодавства з охорони праці, як основного важеля зниження та профілактики виробничого травматизму у закладах освіти.

Доповідачем було ретельно проаналізовано види подій та причини, під час яких сталися нещасні випадки пов’язані із виробництвом та наведено приклади таких травмувань. І знову ж таки, як показує аналіз, основною причиною травмування є особиста необережність працівників. За нею йде невиконання вимог інструкцій з охорони праці та порушення правил дорожнього руху. У зв’язку з великою кількістю загиблих у дорожньо-транспортних пригодах та з метою попередження виникнення нещасних випадків, які сталися на підприємствах усіх галузей України внаслідок ДТП, велика увага була приділена необхідності виконання превентивних заходів щодо усунення ризиків виникнення нещасних випадків, забезпеченню проведення семінарів-нарад, круглих столів спільно з Обласним управлінням Укртрансбезпеки.

Та підкреслила: «Наші фахівці завжди готові до діалогу. Пріоритет життя і здоров’я працівників, повна відповідальність роботодавця за створення належних, безпечних та здорових умов праці, підвищення рівня промислової безпеки, сприяння закладам у створенні безпечних та нешкідливих умов праці – це програма взаємодії роботодавців та органів державної влади».

Крім того, було зазначено, що завданням Головного управління є не тільки нагляд за додержанням законодавства з промислової безпеки та охорони праці, але і контроль за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Наприкінці семінару, фахівці відповіли на усі запитання учасників заходу.