На Криворіжжі триває роз’яснювальна робота щодо однозначного тлумачення законодавства про працю України

22 жовтня 2018

«Практичні аспекти застосування законодавства про пацю та зайнятість» – тема семінару, в обговоренні якої приймав участь в.о. начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні Максим Руднєв.

Даний захід було організовано Криворізьким міським центром зайнятості для суб’єктів господарювання малого та середнього бізнесу Кривого Рогу. Разом з тим, до обговорення даної теми були запрошені представники управління пенсійного фонду міста та фіскальної служби міста.

Маючи на меті налагодження конструктивного діалогу та співпраці між органами державної влади і роботодавцями, Максим Руднєв  детально зупинився на тлумаченні постанови Кабінету Міністрів України №295 від 26.04.2017р. «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні».

Так, учасники заходу поетапно оговорили підстави, порядок організації та проведення інспекційних відвідувань, невиїзних інспектувань, виїзних перевірок. В аспекті даних питань увагу учасників заходу було зосереджено на реєстрі службових посвідчень інспекторів праці, про повноваження, які наразі мають органи місцевого самоврядування та попереджено про перешкоджання  допуску до перевірок інспектора праці.

Найголовніший акценти було поставлено на обов’язковій легалізації трудових відносин з працівниками та обов’язковому дотриманні роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці, що тим самим унеможливить адміністративну відповідальність роботодавців в частині порушення ними законодавства про працю та виплати фінансових санкцій.

Окремим питанням, Максим Руднєв виніс на розгляд однозначність тлумачення розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 649-р.. Відповідно, роз’яснив передбачені розпорядженням заходи, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

Прагнучи звести подібні зустрічі до подальшого діалогу, учасників заходу було запрошено, у разі необхідності, до дорадчої допомоги з метою попередження не виконання законодавчих актів України пов’язаних з трудовим захистом працівників.