Питання належного оформлення трудових відносин та додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці обговорили на семінарі з профспілками працівників агропромислового комплексу

23 березня 2018

Фахівці Управління з питань праці Головного управління Держпраці  у Дніпропетровській області взяли участь у проведені семінару-навчання для голів селищних, районних та обласних первинних профспілкових організацій працівників агропромислового комплексу з питань трудового законодавства та додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Вікторія Біланинець акцентувала увагу присутніх, що напередодні розгортання весняно-польових робіт необхідно належно організовувати процес роботи, дотримуватися вимог нормативно-правових актів з охорони праці та не менш важливо – це додержання мінімальних державних гарантій в оплаті праці працівників,  належне  оформлення трудових відносин,  своєчасна та у повному обсязі виплата заробітної плати.

В першу чергу звернула увагу, що відповідно до чинного законодавства виконання робіт та  надання послуг може здійснюватися як на підставі трудового, так і цивільно-правового договору і основною  їх відмінністю є те, що перші регламентуються Кодексом законів про працю, а інші — Цивільним кодексом України.

Тому необхідно належним чином, а саме, офіційно оформлювати трудові відносин між роботодавцем і працівником – на підставі трудового договору. Отже, це означає, що  в першу чергу, це є гарантією соціального захисту працівників, кадрової стабільності та налагодженої роботи усіх учасників трудового процесу з метою досягнення позитивного результату. Водночас, для роботодавця -це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків.

Крім того, було наголошено на правильності нарахування і своєчасності оплати праці відносно працівників підприємств, які підпорядковані сектору агропромислового комплексу. Особлива увага була приділена питанням стосовно гарантованого розміру заробітної плати, у тому числі доплати, надбавки й заохочувальні виплати; право на відпустку; оплата лікарняних; оплата роботи у надурочні години, святкові й вихідні дні, нічний час; право працівників на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань.

Висвітлені аспекти взаємодії фахівців Держпраці з профспілками в частині проведення перевірок стосовно ведення роботодавцями достовірного обліку робочого часу та дотримання норм законодавства про працю. Роз`яснено правові аспекти постанови КМУ від 26.04.2017 р. № 295, деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів України про працю та статті 34 Закону України „Про місцеве самоврядування”, особливо в частині відповідальності роботодавця за порушення трудового законодавства.

На завершені зустрічі фахівець нагадала, що  спеціалісти завжди готові  надати методичні рекомендації та консультації на рахунок дотримання трудового законодавства, задля роз’яснення тих питань,  які виникають в процесі роботи.