Про безпечне виконання робіт під час оброблення металу на підприємстві машинобудівної галузі

01 грудня 2023

✔️Фахівцями управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці в рамках інформаційної кампанії відвідали підприємство машинобудівної галузі, де було проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з працівниками Товариства. Присутнім роз’яснили основні вимоги нормативно-правових актів з охорони праці, а також звернули увагу на основні превентивні заходи, які убезпечують працівників під час виконання робіт з оброблення металу на верстатному обладнані.

Так, безпосередньо на місці виконання робіт, було детально обговорено небезпечні фактори під час робот з металооброблення. Для попередження аварійних ситуацій інспектори відділу провели роз’яснювальну роботу з працівниками підприємства щодо безпечного виконання робіт згідно з Правилами охорони праці під час роботи з інструментом та пристроями, наголосили на необхідності дотримання організаційних та технічних заходів для безпечного їх виконання.

✔️Звернули особливу увагу на необхідність  створювання на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, забезпечення додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці, а також інформування роботодавця з питань профілактики виробничого травматизму  та своєчасному проведені розслідування нещасних випадків на виробництві.

В ході проведення заходу підкреслили важливість офіційного працевлаштування, про особливості укладання трудових договорів в умовах воєнного стану.

З інженерно-технічними працівниками обговорено питання подальшої взаємодії та інформаційної підтримки, роз’яснено особливості та переваги функціонування системи «Інтерактивний інспектор» та звернуто увагу  на можливість отримати відповіді на найбільш актуальні питання, які розміщені на сайті Держпраці у рубриці «Рекомендації для роботодавців та працівників на період воєнного стану», на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua.