Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці нагадує про дотримання вимог безпечної експлуатації атракціонів

12 червня 2023

✅З метою створення безпечних і безаварійних умов праці фахівцями відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з метою запобігання випадкам травмування відвідувачів атракціонів та створення безпечних умов експлуатації атракціонної техніки в умовах воєнного стану в Україні.

Під час зустрічі обговорено заходи, направлені на недопущення аварій та нещасних випадків, а також вимоги до будови, виготовлення, установлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції атракціонної техніки, що визначені Правилами будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки.

👷Посадовці міжрегіонального управління роз’яснили, що роботодавець повинен забезпечити своєчасний ремонт атракціонної техніки та допоміжного обладнання. Атракціони, що перебувають в експлуатації, повинні підлягати періодичному технічному огляду після міжсезонного зберігання, але не рідше одного разу на 12 місяців. А також зауважили, що суб’єкт господарювання перед входом на атракціон має розмістити таблички з інформацією про правила поведінки й користування даним видом атракціону.

Також був розглянутий порядок оповіщення працівників про аварійне відключення та відновлення електропостачання, дії працівників під час проведення протиаварійних тренувань на випадок відключення електропостачання. Спільно з посадовими особами підприємства обговорено необхідність дотримання Рекомендацій Держпраці роботодавцям при виконанні робіт підвищеної небезпеки працівниками підприємства та експлуатації машин, механізмів, обладнання в умовах воєнних (бойових) дій.