На засіданні колегії Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області підведено підсумки роботи за минулий рік та обговорені пріоритетні напрямки роботи на 2018 рік

10 квітня 2018

06 квітня поточного року проведено засідання колегії Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, на якій проаналізовано підсумки роботи за 2017 рік та обговорені пріоритетні завдання на 2018 рік.

Окрім посадових осіб Управління Держпраці, до участі у засіданні були запрошені начальник Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, Голова Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок, заступник директора Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Було заслухано звіти начальників управлінь та відділів по результатам роботи за 2017 рік: проаналізовано стан виробничого травматизму, причини та обставини резонансних нещасних випадків, заходи щодо недопущення їх у подальшому. Крім того, обговорені питання додержання вимог законодавства про працю: погашення заборгованості та своєчасність виплати заробітної плати по Дніпропетровській області.

«Проведений аналіз показує, що причиною травмувань є недотримання правил з питань охорони праці та промислової безпеки, а це свідчить про те, що необхідно посилити роз’яснювальну роботу серед працюючих. З боку фахівців Головного Управління Держпраці активно проводити превентивну інформаційно-роз’яснювальну роботу з керівниками, начальниками служб охорони праці та колективами підприємств з питань охорони праці та промислової безпеки, особливо це стосується галузей будівництва, автотранспорту та металургії» – на цьому наголосив начальник Управління Держпраці Владислав Снісар.

У Криворізькому регіоні, за словами заступника начальника Головного управління Костянтина Корольова «не менш важливою причиною підвищення рівня травматизму є відтік кваліфікованих кадрів, адже гірнича галузь – це та сфера, де професіоналізм визначається набутим роками практичним досвідом. Але, нажаль, рівень заробітної плати спеціалістів з важкими умовами праці є достатньо низький і це змушує їх шукати належні умови праці за кордоном».

Погодився з цим твердженням і начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування Борис Мазур і зазначив «на даний момент це є дійсно важливе питання і основна наша задача – це забезпечити  належні умови праці та гідний рівень заробітної плати».

Крім того, на колегії було відзначено, що державними інспекторами Управління з питань праці за минулий рік проведено 1390 перевірок та інспекційних відвідувань з питань додержання законодавства про працю, в результаті чого було виявлено більш ніж 4000 порушень. Найчастіше порушуються норми законодавства з оплати праці (2336 порушень), робочого часу та відпочинку (491 порушення), трудових договорів (382 порушення). Фахівцями розглянуто 3673 заяв, звернень, скарг працівників та роботодавців. Особлива увага приділялась заходам щодо виявлення незадекларованої праці. Це є одним з пріоритетних завдань на 2018 рік і разом із соціальними партнерами і іншими контролюючими органами Головне Управління Держпраці продовжує роботу в даному напрямку.

На засіданні колегії заслухані керівники підприємств: ПАТ «Дніпрометробуд», ДП «Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва», ТОВ «Асоціація дитячого харчування», ПАТ «Дніпропетровський трубний завод» де допущена заборгованість по заробітній платі. Під час звітів керівники підприємств надали пояснення щодо причин виникнення заборгованості та детально зупинилися на вжитих заходах з питань її погашення.

За підсумками колегії визначено ряд рішень щодо реалізації питань зниження рівня виробничого травматизму, зокрема, у будівельній галузі;  боротьба з незадекларованою працею, в тому числі захист трудових прав та охорона праці молодих працівників; організація заходів з питань дотримання законодавства про працю та охорону праці.

Крім того, начальником Головного Управління Держпраці зосереджена увага на необхідності постійного підвищення рівня знань державних інспекторів, адже компетентність і професіоналізм завжди повинні бути на високому рівні.