Інспектори праці допомогли відновити трудові права працівників на одному з підприємств Криворізького району

15 вересня 2023

🟡На одному з підприємств Криворізького району працівникам, які захищають нашу країну в лавах Збройних сил України не виплачували середній заробіток на час призову,  у зв’язку з чим виникла заборгованість з виплати заробітної плати.

🔵Посадовими особами відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) з питань оплати праці в частині дотримання строків та першочерговості виплати заробітної плати.  Під час проведення заходу було підтверджено факт невиплати заробітної плати визначеної трудовим договором в період з квітня по липень 2022 року та керівнику підприємства винесено припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю.

🟡Роботодавець розуміючи, що не вжив вичерпних заходів по своєчасній виплаті заробітної плати працівникам, які на даний час знаходяться в зоні бойових дій, знайшов додаткові можливості фінансування та сплатив заборгованість.

🔵Так, вчасна робота інспекторів праці допомогла працівникам відновити трудові права, а роботодавцю – не допускати порушень законодавства про працю відносно своїх працівників.

🟡Довідково інформуємо, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01 липня 2022 року № 2352-IX внесено зміни до частини 3 статті 119 Кодексу законів про працю України, згідно з якими положення щодо збереження середнього заробітку за місцем роботи за працівниками на час призову на військову службу виключено зі змісту цієї статті. Отже, з 19 липня 2022 року Закон звільняє роботодавця від обов’язку зберігати середній заробіток за працівниками, яких призвали на військову службу, за такими працівниками роботодавець має зберігати лише місце роботи та посаду.