Новини з питань державного ринкового нагляду

Безпечність нехарчової продукції в мережі магазинів, що розповсюджують газові балони

07 березня 2023

В рамках проведення широкої інформаційної кампанії Держпраці, посадовці відділу ринкового нагляду Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці провели роз’яснювальну роботу щодо безпечності нехарчової продукції в мережі магазинів, що розповсюджують газові балони у м. Дніпро.

Були розглянуті питання щодо відповідності продукції (туристичних газових балонів) Технічному регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, нагляд за яким здійснює Держпраці.

У Запоріжжі розпочалася інформаційна кампанія з питань державного ринкового нагляду

06 березня 2023

Посадовці відділу ринкового нагляду Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо безпечності нехарчової продукції в магазині «Дніпро-М» в обласному центрі Запорізької області.

На Кіровоградщині розпочато інформкампанію з питань державного ринкового нагляду

03 березня 2023

Посадовці Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці провели роз’яснювальну роботу в магазині «Будівельник» у Кропивницькому.

Під час заходів висвітлили питання безпечності розповсюдження нехарчової продукції, зокрема щодо:
– супроводження продукції декларацією про відповідність та вимоги до її вмісту;
– маркування та мови нанесення маркування;
– безпеки та охорони здоров’я, яким повинні відповідати машини;
– основних вимог до інструкцій.

Наголосили на зобов’язанні суб’єкта господарювання вводити в обіг та розповсюджувати лише безпечну продукцію, яка відповідає Технічного регламенту безпеки машин.

Відповідальність розповсюджувачів за надання на ринку рухомого обладнання, що працює під тиском

03 березня 2023

Розповсюджувач – будь-яка інша, ніж виробник або імпортер, фізична чи юридична особа в ланцюгу постачання рухомого обладнання, що працює під тиском, яка надає таке обладнання на ринку України.

Обов’язки розповсюджувачів відповідно до Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2018 р. № 536 (далі – Технічний регламент).

Основні вимоги щодо безпечності розповсюдження балонів газових роз’яснено в ході Інформаційної кампанії

02 березня 2023

Працівниками відділу ринкового нагляду Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, у рамках проведення широкої інформаційної кампанії з питань здійснення заходів державного ринкового нагляду в умовах обмеження проведення перевірок характеристик продукції, здійснено інформаційне відвідування господарського магазину «Сантехніка на Гагаріна 127».📢

Нехарчова продукція, що реалізується у магазині підпадає під дію Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском.

Суб’єкта господарювання проінформовано щодо безпечності розповсюдження балонів газових. Висвітлені питання про відповідність продукції вимогам Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском

Чи обов’язкове нанесення на машину та змінне обладнання знака відповідності Технічному регламенту безпеки машин та ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності?

23 лютого 2023

Відділом ринкового нагляду Південно-Східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці, у рамках широкої інформаційної кампанії з питань здійснення заходів державного ринкового нагляду в умовах обмеження перевірок характеристик продукції, було розглянуто звернення уповноваженої особи виробника на території м. Кривого Рогу.

Працівниками Відділу розглядалося питання стосовно нанесення на техніку та змінне обладнання знаку відповідності технічному регламенту та ідентифікаційного номера призначеного органу з оцінки відповідності.
Вказана у зверненні нехарчова продукція (будівельна, гірнича, складська техніка) підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 року № 62 «Про затвердження технічного регламенту безпеки машин» (далі – Технічний регламент).

Розпочато інформаційну кампанію щодо дотримання законодавства про державний ринковий нагляд

21 лютого 2023

Південно-Східним міжрегіональним управлінням Державної служби з питань праці, розпочато проведення широкої інформаційної кампанії з питань здійснення заходів державного ринкового нагляду, в умовах обмеження перевірок характеристик продукції, яка підпадає під дію Технічного регламенту безпеки машин та Технічного регламенту рухомого обладнання, що працює під тиском (далі – Технічних регламентів).

Про ознаки безпечності нехарчової продукції. Маркування знаком відповідності технічним регламентам

23 грудня 2022

Загальні принципи маркування нехарчової продукції знаком відповідності технічним регламентам визначені Законом України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», а саме:

– знак відповідності технічним регламентам повинен наноситись лише на продукцію, для якої його нанесення передбачене конкретними технічними регламентами, та не повинен наноситись на будь-яку іншу продукцію;

– виробник або його уповноважений представник шляхом нанесення знака відповідності технічним регламентам вказує на те, що він бере на себе відповідальність за відповідність продукції всім вимогам, які застосовуються до зазначеної продукції та визначені у відповідних технічних регламентах;

– знак відповідності технічним регламентам повинен бути єдиним маркуванням, що засвідчує відповідність продукції вимогам, які застосовуються до зазначеної продукції та визначені у відповідних технічних регламентах.