Зустріч із працівниками АТ «Кривбасзалізрудком» щодо безпеки та планів гірничих робіт на 2024 рік

29 листопада 2024

Фахівцями відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими роботами та переробкою корисних копалин у Криворізькому регіоні управління гірничого нагляду проведено конструктивну зустріч з працівниками структурних підрозділів АТ «Кривбасзалізрудком», що знаходиться у місті Кривий Ріг. Основною темою стало запобігання випадкам виробничого травматизму при проведенні геологічних та маркшейдерських робіт при виконання особливо небезпечних робіт  у шахті, пов’язаних із підготовкою нових блоків. Мета заходу — контроль за своєчасним введенням нового виїмкового блоку та підготовкою його відповідно до затверджених планів гірничих робіт на 2024 рік.

Цього разу було проконтрольовано підготовку до введення в експлуатацію виїмкового блоку на одній із шахт АТ «Кривбасзалізрудком».

Особливу увагу приділили:

  • дотриманню проектних рішень у частині відповідності обсягів підготовчих робіт,
  • кріпленню гірничих виробок,
  • фактичному стану робіт, виконаних у шахті,
  • повноті видобутку корисних копалин,
  • недопущенню підробки запобіжних і охоронних ціликів при спільній відробці покладів двома надрокористувачами.

Під час зустрічі було детально обговорено можливі небезпечні фактори, що можуть призвести до травмування працівників.

Наголошено на:

  1. Неухильному дотриманні працівниками підприємства Правил виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних і нерудних корисних копалин.
  2. Виконанні відповідальними особами підприємства профілактичних заходів для запобігання нещасним випадкам.
  3. Безпеці праці під час використання приладів для контролю стану експлуатаційних свердловин і виробок для прийому гірничої маси.

Під час проведення заходу представниками відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими роботами та переробкою корисних копалин у Криворізькому регіоні управління гірничого нагляду з робітниками та посадовими особами шахти були оговорені питання щодо дотримання заходів безпеки під час доставки приладів та інструментів для проведення своєчасного каротажу вибурених сведловин, які в подальшому будуть використовуватися для відбійки гірничої маси з метою недопущення засмічення та втрат корисних копалин та відробки запасів у повному обсязі та контролю за станом порожнин. Звернуто увагу фахівців на необхідність постійного контролю за станом гірничих виробок на горизонтах прийому гірничої сировини та робіт в межах зазначених затвердженими проектами, дотримання планограми випуску руди.

Наприкінці зустрічі працівники відділу запропонували присутнім введення на підприємстві політики психосоціальної підтримки на робочому місці, завдяки цій політиці керівники відділів зможуть демонструвати підтримку кожному працівнику і кожній працівниці підприємства. Метою підприємства повинна стати підтримка етичного стандарту нетерпимого ставлення до будь-яких форм і проявів дискримінації. Потрібно навчити співробітників навичок надання першої психологічної допомоги колегам та фахівцям підприємства. Сприяти активній участі співробітників у низці ініціатив, які допоможуть підтримувати ментальне і фізичне здоров’я.