Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався на шахті м. Марганець

13 березня 2017

Завершено розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком, що стався 21 січня 2017 року з 35 річним підземним гірником очисного забою шахти ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат».

Обставини та причини випадку з`ясовувала комісія Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за участі представників: Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Марганець Дніпропетровської обл.; Управління праці та соціального захисту населення виконкому Марганецької міської ради; служби охорони праці, техніки безпеки та експертизи праці ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат»; профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості України ПАТ «Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат»; обласного комітету профспілки працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.

Розслідуванням з`ясовано, що 21 січня 2017 року підземний гірник очисного забою, перебуваючи на південному конвеєрному штреку, спіткнувся і потрапив між верхньою та нижньою стрічками конвеєру ЛК-58.

У наслідок події, гірник отримав: закриту травму грудної клітини; закриту травму живота; травму селезінки з її розривом; черепно-мозкову травму; струс головного мозку.

Причинами нещасного випадку визнано незадовільний технічний стан транспортних засобів (конвеєра), невиконання посадових обов`язків та вимог інструкції з охорони праці. Випадок визнано пов`язаним із виробництвом, на потерпілого складено акт за формою Н-1. Матеріали розслідування направлені до органів прокуратури.

Для запобігання схожим випадкам комісією рекомендовано:

  • з обставинами та причинами нещасного випадку ознайомити всіх робітників ПАТ «Марганецький ГЗК»;
  • провести позаплановий інструктаж з питань охорони праці згідно з чинною на підприємстві інструкцією з охорони праці №ОТ-ОШ-01-16 для підземних гірників очисного забою ПАТ «Марганецький ГЗК»;
  • розробити маршрути пересування для робітників, які виконують роботи в підземних умовах, до робочих місць і назад. З маршрутами пересування ознайомити працівників шахти під розпис;
  • для недопущення подібних нещасних випадків розглянути можливість щодо внесення змін до проектів монтажу та експлуатації стрічкових конвеєрів ПАТ «МГЗК», а саме забезпечення огородження всіх частин, що обертаються, з боку вільного проходу;
  • забезпечити ремонт та перекріплення конвеєрних виробок у відповідності до паспортів кріплення;
  • провести позачерговий технічний огляд (експертне обстеження) конвеєрного транспорту підприємства у якого закінчився граничний термін експлуатації.

Фахівці ГУ Держпраці продовжують нагадувати керівникам та працівникам усіх підприємств регіону про необхідність дотримання правил охорони праці, які забезпечують збереження життя і здоров`я в процесі виробничої діяльності.