З працівниками КП «КРИВБАСТЕПЛОЕНЕРГО» КМР проведено нараду щодо безпечної експлуатації газовикористовуючого обладнання під час опалювального періоду

30 листопада 2023

👥Фахівці відділу з питань безпеки праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області провели з працівниками КП «КРИВБАСТЕПЛОЕНЕРГО» КМР нараду щодо безпечної експлуатації котелень під час опалювального сезону.

Під час наради обговорено вимоги безпечної експлуатації опалювального газовикористовуючого обладнання, вимоги професійного добору та кваліфікації операторів котелень, а також проведення щорічного спеціального навчання з питань охорони праці працівників, які експлуатують та обслуговують обладнання, проведення інструктажів, медичних оглядів, забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту.

Акцентовано увагу присутніх на тому, що перед включенням у роботу установок сезонної дії, в тому числі опалювальних котлів, необхідно забезпечити перевірку топок, газоходів, систем вентиляції, контрольно-вимірювальних приладів, систем автоматики безпеки та регулювання, проведення технічного обслуговування газовикористовуючого обладнання та контрольного випробування газопроводів на герметичність. Зняття заглушок і пуск газу здійснюється за наявності документів, які підтверджують виконання вищезазначених робіт.

На завершені зустрічі фахівці Держпраці повідомили присутнім, що з метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт Держпраці збирає та надає рекомендації з найактуальніших питань, з якими звертаються роботодавці та працівники у сфері безпеки праці. Ознайомитися із вищезазначеними рекомендаціями можна на інформаційному порталі Держпраці в рубриці «Рекомендації: Як працювати безпечно» за посиланням: https://pratsia.in.ua.