В ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» в питаннях охорони праці є над чим попрацювати

12 лютого 2019

На виїзній нараді фахівці відділу нагляду у промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки Криворізького гірничопромислового управління ГУ Держпраці у Дніпропетровській області обговорили результати планової перевірки стану охорони праці та промислової безпеки в ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж». На нараду були запрошені безпосередньо керівник підприємства, керівники підрозділів та фахівці служби охорони праці.

У формі конструктивного діалогу інспектори Держпраці підіймали найбільш суттєві питання, які виникали в ході перевірки та в свою чергу акцентували увагу на тих порушеннях, в наслідок яких було рекомендовано призупинити експлуатацію машин, механізмів та виконання робіт підвищеної небезпеки. Зокрема, за час перевірки було виявлено 86 порушень нормативно-правових актів з охорони праці та рекомендовано до призупинення 11 одиниць обладнання. Кожен з інспекторів, які приймали участь в перевірці детально зупинились на виявлених порушеннях та надали методичні рекомендації щодо їх усунення.

Першочергово стояли питання по отриманню суб’єктом господарювання у встановленому порядку дозвільної документації на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки. Детально зупинились на вимогах чинних нормативних документів щодо утримання, експлуатації і обслуговування електрообладнання. Також, фахівці Держпраці акцентували увагу на рівні навчання з питань охорони праці працівників підприємства, на своєчасному проведенню перевірки знань та інструктажів з питань охорони праці.

Разом з тим начальник відділу нагляду у промисловості та за об’єктами підвищеної небезпеки Валентин Озерян, аналізуючи стан виробничого травматизму допущеного на підприємстві протягом минулого року, наполегливо рекомендував учасникам наради розробити та вжити невідкладних заходів щодо усунення виявлених під час перевірки порушень та встановити особистий контроль за термінами їх виконання. Загалом спрямувати всі зусилля на створення відповідних умов праці з метою попередження виникнення травмонебезпечних ситуацій. За необхідності методично-консультативної підтримки не вагаючись звертатися до спеціалістів Держпраці.