На Криворіжжі обговорили технічний стан ліфтового господарства

12 лютого 2019

Керівників суб’єктів господарювання, які експлуатують та обслуговують ліфтове господарство міста Кривого Рогу і Нікополю об’єднали для вирішення спільних проблем на нараді Криворізького гірничопромислового управління головного управління Держпраці у Дніпропетровській області. Метою даного заходу було проведення превентивної роботи по недопущенню та попередженню небезпечних ситуацій для користувачів даною вантажопідіймальною машиною.

Дане питання знаходиться під постійним контролем органів державного нагляду, зокрема своєчасне та безпечне ведення робіт по їх технічному обслуговуванню, на чому детально зупинився начальник Криворізького гірничопромислового управління Олександр Волохов. Очоливши дану нараду, він закликав всіх присутніх вжити невідкладних заходів задля забезпечення безпечного користування ліфтами як мешканцями багатоповерхових будинків так і відвідувачями громадських закладів (лікарні, торгівельні центри, тощо).

Детально на аналізі порушень, виявлених у минулих роках під час перевірок суб’єктів господарювання, які експлуатують ліфти, зупинились фахівці відділу нагляду у металургії, машинобудуванні, котлонагляді та за підйомними спорудами гірничопромислового управління.

Не оминули увагою і аналіз причин нещасних випадків пов’язаних з експлуатацією ліфтів, які мали місце останні два роки на території України. Сконцентрувалися на тих, де загинули люди: вереснева подія 2017 року у місті Луцьк і цьогорічний нещасний випадок  у місті Суми.

Учасниками наради підіймались питання своєчасності проведення експертних обстежень ліфтів по закінченню їх граничного терміну експлуатації, своєчасного усунення виявлених експертним обстеженням порушень та своєчасності позачергових повних технічних оглядів ліфтів. Обговорювали і питання укладання власниками ліфтів договорів на їх ремонт та обслуговування при цьому зосередились на організаціях з відповідними дозвільними документами.

Друга частина заходу була приділена ознайомленню з «Технічним регламентом ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів» затвердженого постановою КМУ від 21.06.2017 року №438, який з початку поточного року офіційно набрав чинності.

Резюмуючи проведену зустріч, керівництво управління вкотре наголосило на обов’язковому прийнятті суб’єктами господарювання невідкладних заходів щодо забезпечення безпечного користування ліфтами та їх технічному обслуговуванні у відповідності до нормативно-правових документів. В свою чергу нагадали про відкритість у разі необхідності методично-консультативної підтримки.

Довідково:
Сьогодні у комунальній власності міста Кривого Рогу знаходиться понад 3000 ліфтів з яких 85% відпрацювали свій нормативний термін експлуатації. Згідно міської програми по заміні і модернізації ліфтів, починаючи з 2012 року за рахунок бюджету міста замінено 213 ліфтів. У 2018 році капітально відремонтовано 97 ліфтів.