В ефірі “UA: Українське радіо. Дніпро” про ризики та наслідки незадекларованої праці

07 вересня 2023

📌Державна служба України з питань праці повідомляє, що стартувала з 01.08.2023 інформаційна кампанія «Виходь на світло» з метою донесення до всіх громадян інформації про ризики та наслідки незадекларованої праці, правильність оформлення трудових відносин та зміни у законодавстві.

В Україні найбільш поширені 5 форм незадекларованої праці:

  1. Неформальна зайнятість у формальному секторі (коли підприємство або приватний підприємець не уклав з Вами трудовий договір)
  2. Зайнятість у неформальному секторі (наприклад, Ви працюєте на роботодавців, які не зареєстровані офіційно)
  3. Приховування відпрацьованого часу та частини зарплати (Ви маєте трудовий договір, але частину зарплати отримуєте у «конверті»)
  4. Замасковане працевлаштування (так, наприклад, замість трудового договору укладають цивільноправову угоду як фізична особа або угоду як фізична особа – підприємець)
  5. Незадеклароване сумісництво (Ви маєте офіційне місце роботи й додатково виконуєте роботу без трудового договору)

📌На сьогодні на жаль, незадекларована праця залишається поширеним явищем і під час війни, що своєю чергою є шкодою, зокрема й обороноздатності нашої країни.

За найменшими оцінками державний бюджет щороку втрачає від незадекларованої праці приблизно 100 мільярдів гривень. Ця величезна сума могла допомогти нашим воїнам захищати Україну і швидше звільняти тимчасово окуповані території.

Мета кампанії  полягає в інформуванні роботодавців та працівників про вимоги законодавства до оформлення трудових відносин, а також в одночасному здійсненні моніторингу стану додержання вимог законодавства. Такий моніторинг є основою для формування переліків суб’єктів господарювання, які використовують працю без укладення трудових договорів, для подальшого спостереження та реагування.

📌Наразі інспектори праці здійснюють інформаційні відвідування у найбільш ризикових сферах торгівлі, організації харчування, транспортних послуг. Одночасно проводиться аналіз динаміки працевлаштування і в інших галузях господарювання.

Пам’ятайте! Тільки задекларована праця допоможе захистити нашу країну, сприятиме розвитку економіки та зробить наше життя кращим!

🔗В ефірі радіо: https://www.youtube.com/watch?v=XAS7c0zQaf4