Триває інформаційно-роз’яснювальна робота про необхідність проведення профілактичних заходів, які направлені на недопущення інфікування та поширення захворювання серед медичних працівників на COVID-19

13 січня 2022

Станом на 13 січня 2022 року до Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (далі – Порядок) надійшло 6269 повідомлень про нещасний випадок/гостре професійне захворювання (отруєння) при встановлених фактах інфікування медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, з них смертельних – 66.

За період з 05.01.2022 по 13.01.2022 захворювання зі смертельним наслідком зареєстровано в Комунальному некомерційному підприємстві “Міська клінічна лікарня № 16” Дніпровської міської ради.

Завершено проведення 62 спеціальних розслідувань по захворюванням зі смертельним наслідком, розслідування 4 випадків триває.

За результатами роботи комісій визнано, що у 54 випадках захворювання зі смертельним наслідком не пов’язані з виробництвом, а у 8 випадках – пов’язані з виробництвом.

Захворювання зі смертельним наслідком, пов’язані з виробництвом, сталися у Комунальному некомерційному підприємстві “Криворізька інфекційна лікарня № 1” Криворізької міської ради; Комунальному некомерційному підприємстві “Міська клінічна лікарня № 4” Дніпровської міської ради; Комунальному некомерційному підприємстві “Міська клінічна лікарня № 6” Дніпровської міської ради; Комунальному некомерційному підприємстві «П`ятихацький районний центр первинної медико-санітарної допомоги» П`ятихацької районної ради Дніпропетровської області; Комунальному некомерційному підприємстві “Синельниківський центр первинної медико-санітарної допомоги” Синельниківської міської ради; Комунальному підприємстві “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечнікова” Дніпропетровської обласної ради.

На цей час найбільшу кількість випадків інфікування медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, зареєстровано в наступних закладах охорони здоров`я:
– Комунальне підприємство “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Дніпропетровської обласної ради – 392;
– Комунальне підприємство “Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечнікова” Дніпропетровської обласної ради – 349;
– Комунальне некомерційне підприємство “Міська клінічна лікарня № 4” Дніпровської міської ради – 210;
– Комунальне некомерційне підприємство “Міська клінічна лікарня № 9” Дніпровської міської ради – 170;
– Комунальне некомерційне підприємство “Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги” Дніпровської міської ради – 156;
– Комунальне некомерційне підприємство “Міська дитяча клінічна лікарня № 6” Дніпровської міської ради – 132;
– Комунальне підприємство “Криворізька міська клінічна лікарня № 2” Криворізької міської ради – 103;
– Комунальне некомерційне підприємство “Криворізька міська лікарня № 7” Криворізької міської ради – 98;
– Комунальне некомерційне підприємство “Міська клінічна лікарня № 21 ім. проф. Є.Г. Попкової” Дніпровської міської ради – 91;
– Комунальне підприємство «Слобожанська центральна лікарня» Слобожанської селищної ради – 89.
На цей час завершено 5839 розслідувань, з яких 338 – пов’язані з виробництвом, 5501 – не пов’язані.
За результатами завершених розслідувань причини захворювань розподілилися наступним чином:
– 5501 випадків – зараження в побуті або при контакті зі співробітниками закладу, що не пов’язано з ліквідацією епідемії та запобіганням поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
– 5 випадків – невикористання робітниками засобів індивідуального захисту при їх наявності;
– 99 випадків – порушення робітниками інструкцій з охорони праці та посадових інструкцій;
– 36 випадків – особиста необережність потерпілих;
– 198 випадків віднесено до інших психофізіологічних причин, серед яких: інфікування внаслідок відсутності інформації про хворобу пацієнта, які знаходяться в інкубаційному періоді або хворіють безсимптомно; інфікування внаслідок високого психоемоційного та фізіологічного навантаження при роботі в осередках з великою кількістю хворих висококонтагіозною інфекцією.

У закладах охорони здоров’я, в яких було зареєстровано найбільшу кількість випадків захворювань медичних працівників, складено плани заходів щодо усунення організаційних та технічних причин інфікування медичних працівників на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та заходів із запобігання поширенню гострою респіраторною хворобою COVID-19 при виконанні посадових обов’язків.

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області здійснює контроль за їх виконанням.