Реальні історії: Допомога під час кампанії «Виходь на світло!»

20 липня 2022

В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» з роботодавцями та працівниками  м.Кам’янське, фахівцями Управління  Держпраці у Кам’янському регіоні  встановлено, що продавцем в магазині працює пані Тетяна (ім’я змінено), яка переїхала  з Луганської області. Пані Тетяна повідомила, що працює без оформлення трудового договору, оскільки не мала можливості звільнитися з попереднього місця роботи через ведення  бойових дій. Через окупацію міста  в неї не має жодного зв’язку з попереднім роботодавцем.

Пані Тетяна повідомила, що робота в магазині їй подобається і вона охоче б працювала «офіційно», але не бажає створювати проблем власнику магазина.

Інспектори праці у Дніпропетровській області надали роз’яснення пані Тетяні та її роботодавцю про ризики і наслідки незадекларованої праці, а також, підказали можливі шляхи вирішення проблеми такі як, прийняття на роботу за сумісництвом, розірвання попереднього трудового договору за рішенням суду або через міський центр зайнятості.

Підприємець дослухався до порад фахівців Управління Держпраці та  уклав трудовий  договір з пані Тетяною. Так, інспекторами праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області було попереджено  порушення законодавства про працю відносно нелегальних трудових відносин та забезпечено надходження до бюджету.