Питання безпеки під час трудової діяльності обговорили на нараді з керівництвом Дніпропетровського тепловозоремонтного заводу

27 квітня 2018

Фахівці Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці під девізом  «Захищене і здорове покоління» та з метою привернення уваги керівників та працівників до популяризації культури безпеки і гігієни праці, провели сумісну нараду з керівництвом ПрАТ «Дніпропетровський тепловозоремонтний завод».

Спілкуючись з керівниками, головними інженерами, начальниками відділів охорони праці, представниками профспілки та керівниками підрозділів заводу, фахівці відділу нагляду на транспорті, у зв’язку та у хімічній промисловості звернули увагу присутніх на необхідності неухильного виконання правил охорони праці та безпеки в процесі трудової діяльності. Аналіз травматизму, який в тому числі обговорено на нараді, показує, що більша частина травмувань виникають саме по причині неналежного рівня організації праці та особистої недбалості працівників. Тому, необхідно постійно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу з підлеглими, підвищувати рівень обізнаності працюючих задля збереження їх життя і здоров’я.

Разом з тим, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Ірина Біланинець наголосила на необхідності дотримання законодавства про працю та  додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, в тому числі, таких категорій як неповнолітні, військовослужбовці, інваліди.

Та, додала – «чимало студентів під час канікул підробляють на різних підприємствах, в організаціях, установах або у приватних підприємців. Роботодавці радіють таким працівникам:, адже працювати вони готові за менші гроші, аніж працівники зі стажем. Хоча тим, хто бере на роботу студента, аби не порушити трудового законодавства, слід бути в курсі, як оформити трудові відносини з ним та на які гарантії він може розраховувати та яку відповідальність буде нести роботодавець за недотримання цих норм».

Крім того, звернула увагу на норми законодавства про працю, які необхідно знати при працевлаштуванні, та відповідальність за їх порушення, а також акцентувала увагу присутніх на перевагах офіційного працевлаштування, що дає право на соціальні гарантії: право на оплату лікарняного, відпустку, допомогу з безробіття,  охорону праці тощо.