Проведено виїзний семінар-навчання з роботодавцями Верхньодніпровського району

08 лютого 2017

З метою виконання завдань, покладених державою на центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, посадовими особами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області здійснюються постійні заходи превентивного характеру, які спрямовані на підвищення рівня правової обізнаності серед роботодавців Дніпропетровської області.

Головним державним інспектором відділу контролю з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпродзержинському регіоні Управління з питань праці ГУ Держпраці у Дніпропетровській області Оксаною Лапенко, сумісно із представниками Верхньодніпровського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Дніпропетровської області було проведено виїзний семінар-навчання з роботодавцями Верхньодніпровського району з питань дотримання норм законодавства України в частині нарахування мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року.

Під час семінару – навчання О. Лапенко довела до відома присутніх роботодавців районну основні тези чинного законодавства України щодо підвищення рівня мінімальної заробітної плати.

На сам перед, вона зауважила,  що Законом України від 06.12.2016 р № 1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» приведено поняття мінімальної заробітної плати у відповідність до європейської практики та міжнародних норм, зокрема шляхом:

– запровадження нової методології визначення мінімальної заробітної плати (як нижньої межі оплати праці, що гарантується державою);
– встановлення мінімального посадового окладу у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
– незастосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини при побудові схем посадових окладів, визначенні плати за надання адміністративних послуг, судового збору, суми податків тощо.

Доповідач зауважила, що з 01 січня 2017 року  прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено у розмірі 1 600 гривень, мінімальну заробітну плату в місячному розмірі – 3 200 гривень. Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний  провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

Додатково поінформувала про особливості нарахування заробітної плати з 01 січня 2017 року: за умов відпрацювання повного робочого місяця, окремим категоріям працівників; працівникам окремих галузей бюджетної сфери з метою недопущення «зрівнялівки» в розмірах заробітної плати, тощо.

Звернула увагу присутніх на встановлені постановою Кабінетом Міністрів України від 28.12.2016 р № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» норми в нарахуванні заробітної плати на основі єдиної тарифної сітки.

Також Оксана Лапенко наголосила на тому факті, що мінімальна заробітна плата має дуже важливе значення для українського ринку праці. Розмір мінімальної заробітної плати виступає, як один із соціальних стандартів, який покращує ринкові позиції працівників з низькою заробітною платою.

Після закінчення семінару-навчання присутні роботодавці висловили подяку за надану інформацію та виказали пропозиції щодо періодичності проведення відповідних заходів на території Верхньодніпровського району.