Проведено превентивний захід з фахівцями з охорони праці підприємства в галузі машинобудування

12 лютого 2024

Посадовими особами відділу з питань безпеки праці східного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області під час зустрічі з фахівцями з охорони праці підприємства машинобудівної галузі, розглянуто заходи щодо дотримання безпечних умов праці, контролю виконання організаційних та технічних заходів які проводяться на підприємстві під час проведення робіт щодо безпечної зупинки та подальшого пуску технологічного процесу у випадках аварійного відключення джерел енергії, а саме: електропостачання та газопостачання.

Особливу увагу приділили порядку сповіщення працівників та алгоритму дій при аварійному відключенні та відновленні електропостачання, а також дотримання вимог безпеки під час експлуатації трубопроводів, посудин що працюють під тиском. Надані роз’яснення з питань виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки на підставі декларацій та відповідних дозволів на період дії воєнного стану (Постанова КМУ від 24.03.2022 № 357) та консультації щодо утримання у безпечному технічному стані обладнання.

Під час зустрічі розглянули питання щодо змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 20 січня 2023 року № 59. Метою прийняття документа є забезпечення своєчасного та якісного проведення розслідування нещасних випадків, спричинених військовою агресією російської федерації проти України, спрямований на спрощення, врегулювання та вдосконалення процедури розслідування нещасних випадків на період дії воєнного (надзвичайного) стану.

Наприкінці зустрічі роз’яснили особливості й переваги функціонування системи «Інтерактивний інспектор», та повідомили про можливість отримати відповіді на найпоширеніші питання з трудового законодавства і безпеки праці на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua.