Проведено превентивний захід на підприємстві машинобудування

10 липня 2024

Машинобудування є базової галуззю економічного потенціалу, в надскладних умовах воєнних дій в Україні відіграє стратегічне оборонне і соціальне значення. Життєво важливим є відновлення і забезпечення належного функціонування виробничих об’єктів, що зазнають цілеспрямованих руйнувань з метою зниження військово-промислового потенціалу держави.

В умовах аварійних відключень електроенергії посилюються ризики виробничого травматизму.

Підвищенню рівня безпеки на робочих місцях сприяє розроблення алгоритму дій працівників на кожному робочому місці та проведення відповідних тематичних тренінгів для працівників з відпрацювання необхідних дій та навичок при виникненні аварійної ситуації та ліквідації її наслідків.

Запобігання нещасним випадкам на виробництві під час військового стану, забезпечення роботодавців і працівників технічною інформацією та консультаціями щодо законодавства про охорону праці є першочерговим завданням. Посадовими особами відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління інспекційної діяльності  у Дніпропетровській області був проведений відповідний превентивний захід на одному з підприємств машинобудування в Дніпропетровської області.

Під час проведення заходу було проведено моделювання аварійного відключення  електроживлення вантажопідіймальної техніки та переходу на автономну генерацію. Були обговорені питання вжиття заходів щодо попередження випадків травматизму та їх приховування, дотримання правил безпеки при виконанні робіт та наданню першої долікарської допомоги у разі нещасного випадку на виробництві.

Посадовими особами відділу було рекомендоване звернути увагу на необхідність:

  • вмикання обладнання після відновлення подачі електроенергії лише з дозволу відповідальної особи (перед цим слід переконатися, що запуск обладнання буде безпечним для працівників на робочих місцях);
  • призначення відповідальної особи, що координуватиме роботу підприємства під час аварійного відключення та під час відновлення електропостачання.

Окрему увагу приділили питанню необхідності обов’язкового переміщення працівників підприємства до найближчого укриття під час повітряної тривоги.

Під час зустрічі доведена інформація  щодо змін до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві згідно з постановою Кабінету Міністрів від 20 січня 2023 року № 59.

На завершення зустрічі повідомили про можливість отримання інформації на сайті Державної служби України з питань праці та інформаційному порталі http://pratsia.in.ua