Профілактичні заходи за програмою «Мігрант»: боротьба з торгівлею людьми та нагляд за виконанням міграційного законодавства в умовах воєнного стану

10 липня 2024

Посадовими особами відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області з метою недопущення порушень вимог міграційного законодавства, протидії нелегальній міграції та торгівлі людьми проводяться профілактичні заходи з нагляду та контролю за виконанням законодавства в міграційній сфері під умовною назвою «Мігрант». В умовах війни є дуже актуальною проблема торгівлі людьми для України, економічні і соціальні виклики, сприяють розвитку злочинних схем, тому для ефективної боротьби з торгівлею людьми, необхідно звертати увагу не лише на виявленні, але й на запобіганні цих явищ.

Інспектори праці спільно з представниками правоохоронних органів проводять заходи під час яких роз’яснюють іноземцям основні правила перебування в Україні, відповідальність за порушення міграційного законодавства з питань перебування, працевлаштування та здійснення підприємницької діяльності.

Також, під час проведення заходів, інспектори праці інформують про оформлення трудових відносин та як не стати жертвами торгівлі людьми, надають інформаційні матеріали відповідної тематики. Ознайомлюють з терміном «торгівля людьми» та поняттями, видами, формами експлуатації людини, які він передбачає.

Окрім того, учасникам заходів було надано інформацію про актуальні зміни у трудовому законодавстві під час воєнного стану. Інформаційний портал Держпраці: pratsia.in.ua був рекомендований як надійне джерело для отримання додаткових роз’яснень та консультацій.