Проведена інформаційно-роз’яснювальна робота з питань безпечної експлуатації вантажопідіймального крану із керуванням з пульта по радіо

27 листопада 2023

✅Фахівці відділу з питань безпеки праці східного регіону управління інспекційної діяльності в Дніпропетровській області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу на одному з підприємств Дніпропетровської області з питань безпечної експлуатації вантажопідіймального крану із керуванням з пульта по радіо.

Вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів належать до робіт з підвищеною небезпекою. Під час заходу було наголошено на необхідності дотримання вимог НПАОП 0.00-1.80-18 «Правила охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання». Ці правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм.

Вантажопідіймальні крани та обладнання, що надається працівникам та використовується ними за призначенням, має бути технічно справним і відповідати усім технічним регламентам.

 

Керування вантажопідіймальним краном та підвішування вантажу на гак вантажопідіймального крана мають виконувати працівники, які пройшли професійну підготовку, перевірку знань та мають відповідне посвідчення.

Звернули увагу працівників до важливості дотримання інструкцій з охорони праці та вимог статті 14 Закону України «Про охорону праці». Додатковий акцент було зроблено профілактичним заходам запобігання нещасних випадків на виробництві та недопущення прихованих випадків травмування.

Наприкінці зустрічі поінформували про переваги задекларованої праці та неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення належним чином трудових відносин, роз’яснили особливості й переваги функціонування системи «Інтерактивний інспектор», та повідомили про можливість отримати відповіді на поширені питання з трудового законодавства та безпеки праці на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua.