Про вплив стресу, викликаного ситуацією у країні на безпеку праці та повсякденне життя говорили на круглому столі-семінарі

13 травня 2022

12 травня 2022 року з ініціативи Дніпропетровської обласної організація харчової промисловості профспілок працівників АПК спільно з Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області відбувся круглий стіл-семінар в якому взяли участь представники найбільших підприємств харчової галузі Дніпропетровської області.

Головною темою заходу був вплив стресу, викликаного ситуацією у країні на безпеку праці та повсякденне життя. На сьогоднішній день до звичайних негативно діючих стресорів, таких, як: інтенсивність праці; зростання потоку інформації, яку необхідно опрацювати і використовувати у повсякденній практиці; дефіцит часу; відповідальність за прийняття рішень; гіподинамія; різні зовнішні впливи (шум, забруднення, випромінювання тощо); монотонність праці; порушення стереотипної системи праці (поломки техніки) додались ще і стреси, викликані військовою агресією сусідньої держави.

Всі перелічені стресові впливи можуть стати причиною виникнення фізіологічних і психологічних змін, що призводять до небезпечних ситуацій та нещасних випадків.

З метою профілактики, попередження та реабілітації наслідків психоемоційного стресу, представникам підприємств було рекомендовано звертати більше уваги на емоційний стан працівників, за необхідності розробити та впровадити вправи для зниження нервової напруженості.

Також на заході було наголошено на можливості отримання консультативної допомоги з питань, що входять до повноважень Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області та про роботу інформаційного порталу pratsia.in.ua.