Освітянам-переселенцям – про суспільно корисні роботи та відповідальність за приховування виробничого травматизму. Запоріжжя

09 липня 2024

Посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області провели інформаційний семінар для представників громадської організації «Освітня фундація «Потенціал». Серед ключових питань була організація суспільно корисних робіт. Інспектори нагадали, що до них можуть бути залучені зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема, внутрішньо переміщені. Якщо не дотримуватись правил безпеки, під час суспільно корисних робіт теж можна травмуватися. За приховування випадків виробничого травматизму законодавство передбачає для роботодавця дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність, травмований же працівник у такому випадку втрачає можливість отримати належну допомогу від держави, наголосили посадовці. Також порушувалося питання необхідності психосоціальної підтримки на робочих місцях.

Більше інформації про зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану шукайте на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/  та на порталі https://pratsia.in.ua/.