Особливості кінцевої перевірки та маркування кабін ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів

18 вересня 2023

☑Відповідно до Додатку 5 Технічного регламенту ліфтів і компонентів безпеки для ліфтів кінцева перевірка є частиною процедури оцінки відповідності. Під час її проведення призначений орган установлює та засвідчує, що ліфт, на який виданий сертифікат експертизи типу або який розроблений і виготовлений відповідно до схваленої системи управління якістю, відповідає суттєвим вимогам щодо охорони здоров’я та безпеки.

Інспектори наголошують, що монтажник повинен наносити знак відповідності технічним регламентам у кабіні кожного ліфта, який відповідає суттєвим вимогам щодо охорони здоров’я та безпеки, зазначеним у цьому Технічному регламенті. З відома призначеного органу, поруч із знаком відповідності технічним регламентам у кабіні кожного ліфта вказується ідентифікаційний номер такого органу.

Обов’язковою умовою є складання письмової декларації про відповідність для кожного ліфта  монтажником, і відповідно зберігання копії такої декларації та сертифіката кінцевої перевірки для надання на запити органів державного ринкового нагляду протягом 10 років після введення ліфта в обіг.

Держпраці наголошує, що «Безпечність нехарчової продукції – запорука безпеки користувачів у нашій країні!».