Невиконання рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів – штрафні санкції

29 листопада 2023

🤝Якщо орган державного ринкового нагляду встановив, що продукція може становити ризики за певних умов, він невідкладно ухвалює рішення про попередження виробником або розповсюджувачем споживачів чи користувачів про такі ризики або рішення про вжиття заходів щодо приведення продукції у відповідність із вимогами щодо забезпечення безпечності продукції перед введенням її в обіг на ринку України.

В разі невиконання або неповного виконання цього рішення застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу в розмірі 6 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для виробника та 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для розповсюджувача. Ці вимоги Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» нагадали працівникам торгівлі під час чергового інформаційного заходу посадовці відділу ринкового нагляду Південно-Східного міжрегіонального управління державної служби з питань праці.

Інспектори також звернули увагу на те, що сплата штрафу не звільняє виробника або розповсюджувача від відповідальності за нанесення шкоди, заподіяної споживачам (користувачам) внаслідок використання нехарчової продукції.