На розширеному засіданні колегії Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області підвели підсумки роботи за 2016 рік

02 лютого 2017

Відбулося розширене засідання колегії Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за підсумками роботи за 2016 рік. Участь у роботі колегії прийняли перший заступник Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман, голова Дніпропетровського обласного обיєднання профспілок Віталій Дубіль.

По результатам роботи з доповіддю виступив начальник Головного управління Владислав Снісар. Він зазначив, що за 2016 рік фахівцями Головного управління перевірено з питань охорони праці 409 суб’єктів господарювання, 5082 об’єктів. Накладено 2172 штрафи за порушення законодавства з охорони праці, подано 62 адміністративних позови до суду стосовно зупинок обладнання.

З питань додержання законодавства про працю проведено 1523 перевірки, винесено приписів щодо усунення виявлених порушень – 1044, складено та передано до суду протоколів про адміністративне правопорушення – 788, направлено матеріалів до правоохоронних органів – 98, внесено пропозицій щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб – 203, складено постанов про накладення штрафу відповідно до статті 265 Кодексу законів про Працю – 514 постанови відносно суб’єктів господарювання.

Окрему увагу В. Снісар приділив превентивним заходам. Так фахівцями Головного управління на 123 підприємства Дніпропетровської області були направлені інформаційні листи за результатами аналізу травматизму та інформацією про резонансні нещасні випадки. Проведено семінар-наради щодо використання газу в побуті, експлуатації газових приладів, експлуатації димових і вентиляційних каналів та надання першої допомоги при отруєнні чадним газом. Проведено спільні засідання з радами фахівців служб охорони праці металургійних та машинобудівних підприємств Дніпропетровської області, де були розглянуті питання удосконалення профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та покращення стану охорони праці. Проведено спільні наради, круглий стіл щодо безпечної експлуатації ліфтового господарства житлового фонду з керівниками спеціалізованих організацій з обслуговування ліфтів. На спільній нараді з керівниками служб і відділів охорони праці найпотужніших гірничих підприємств Криворіжжя обговорено причини зростання рівня виробничого травматизму на підприємствах гірничодобувної та гірничорудної галузі. Заходи попередження виробничого травматизму обговорено на спільній нараді з керівниками підприємств вугільної галузі та ін.

Також начальник Головного управління зупинився на недоліках в роботі Головного управління та заходах щодо їх усунення в подальшому. Визначив пріоритетні завдання на 1 півріччя 2017 року, серед них:

  • забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати та легалізації робочих місць шляхом участі в роботі міжгалузевих робочих груп з цього питання;
  • забезпечення проведення серед роботодавців і населення роз’яснювальної роботи з реалізації законодавства про зайнятість та працю;
  • продовження проведення превентивних заходів спрямованих на зниження виробничого травматизму;
  • підвищення відповідальності інспекторського складу за здійснення наглядової діяльності.

Про взаємодію місцевих органів самоврядування та Держпраці говорив Олег Кужман. Він зазначив, що сьогодні в регіоні створені та діють відповідні робочі групи, з питань легалізації виплати заробітної плати, зайнятості населення та дотримання роботодавцями мінімальних гарантій в оплаті праці. Ці групи задіяні у проведенні моніторингу щодо запровадження підприємствами області мінімальної заробітної плати з 1 січня поточного року.

Про наглядову роботу в Криворізькому регіоні доповів Костянтин Корольов – заступник начальника Головного управління. Він зазначив, що одним з пріоритетних напрямів роботи у 2017 році є контроль за відповідністю ведення гірничих робіт на вугільних, гірничорудних та нерудних підприємствах до їх Програм розвитку. Крім того, особливу увагу необхідно звернути на здійснення наглядової діяльності за роботою гірничо-збагачувальних фабрик, за станом хвостосховищ, які створюють техногенну небезпеку не тільки працюючим, а й населенню, що проживає на прилеглих територіях. Наголосив на необхідності залучення науковців до вирішення проблем, які виникають під час розробки родовищ корисних копалин.

Керівники структурних підрозділів, їх заступники, інспекторський склад Головного управління відзвітували про проведену роботу за 2016 рік з питань попередження виробничого травматизму та додержання законодавства про працю та про вжиття заходів щодо поліпшення наглядової роботи.

За результатами розгляду питань, прийнято розгорнуте рішення колегії ГУ Держпраці у Дніпропетровській області, з урахуванням зауважень та рішення колегії Держпраці від 23.12.2016р.