На підприємствах Дніпропетровщини проведено семінар та нараду з питань безпеки при виконанні робіт на лініях електропередач

16 вересня 2022

Підставою для проведення Головним управлінням Держпраці такого семінару стало настання нещасного випадку з тяжким наслідком з працівником товариства з обмеженою відповідальністю «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» саме під час виконання планово-попереджувального ремонту на повітряній лінії електропередачі 0,4 кВ.

Під час семінару з інженерно-технічним складом підприємства розглянуті питання щодо забезпечення безпечних умов праці для робітників структурних підрозділів, пов’язаних з експлуатацією і ремонтом електроустаткування і електромереж кар’єрів та відвалів.

В ході семінару обговорені питання та заходи щодо визначення механічної міцності і стійкості опор, робіт з їх укріплення, а також виконання робіт з  автомобільного підйомника  або  іншого  механізму  для підіймання людей.

Також з метою запобігання випадкам травмування працівників суб’єкта господарювання, була проведена нарада з представниками Криворізького регіону електричних мереж АТ ДТЕК Дніпровські електромережі.
Під час заходу були обговорені питання щодо:
– забезпечення, у необхідній кількості, засобами індивідуального захисту;
– контролю, перед введенням та в процесі експлуатації, ідентифікації засобів індивідуального захисту, їх відповідності вимогам: «Технічного регламенту засобів індивідуального захисту» ( затвердженому Постановою КМУ від 21 серпня 2019 р. № 771), діючих національних стандартів, нормативно-правових актів з охорони праці;
– організації і проведенню навчання працівників правилам користування ЗІЗ та їх практичному застосуванню;
– питання внесення змін до діючих в структурному підрозділі положень та інструкцій з охорони праці, з метою практичного впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці та цифровізації СУОП та наказу Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» від 28.10.2021 №839-21, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.11.2021 за №1488/37110.

Посадовим особам структурного підрозділу суб’єкта господарювання, також були надані технічні консультації щодо організації та безпечного виконання робіт на повітряних і кабельних лініях електропередач.

Через введення воєнного стану в Україні, приділялась увага питанню щодо дій працівників при оголошенні повітряної тривоги, початку бойових дій, дотримання плану евакуації персоналу у разі виникнення такої необхідності.

До того ж, в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» робітників було поінформовано про переваги офіційного працевлаштування, трудові права, соціальні гарантії та пільги, передбачені трудовим договором.

Більше корисної та необхідної інформації про трудові відносини у воєнний час можна дізнатися на інформаційних порталах  https://pratsia.in.ua/

https://dsp.gov.ua/trudovi-vidnosyny-pid-chas-voiennoho-stanu-v-ukraini-shcho-zminylosia

Або на офіційному каналі в Telegram  https://t.me/dneprviddil 

Прес-служба Головного управління