На Дніпропетровщині продовжується активна робота з популяризації та пояснення законодавства про працю

01 грудня 2023

✅ Фахівці відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області проводять інформаційну кампанію серед представників малого та середнього бізнесу, зосередившись на особливостях виробництва та торгівлі в умовах воєнного стану.

Під час зустрічей з  працівниками підприємств торгівлі та громадського харчування, спеціалісти наголосили на важливості офіційного оформлення трудових відносин у контексті забезпечення успішного розвитку підприємств. Зокрема, роботодавцям було пояснено, що легальне працевлаштування сприяє стійкому розвитку бізнесу, а працівникам гарантує справедливу оплату, соціальні гарантії та захист від дискримінації.

Офіційне оформлення трудових відносин має численні переваги для обох сторін. Воно дає змогу роботодавцям захищати свої інтереси та ефективно управляти персоналом, а працівникам надає стабільність, соціальні гарантії та можливість розвитку професійних навичок.

На зустрічах було акцентовано увагу на необхідності декларування трудових відносин згідно із вимогами законодавства. Своєчасне оформлення усіх необхідних документів, зокрема трудового договору та звіту про декларування, гарантує дотримання законодавчих норм, знижує ризики для бізнесу і забезпечує правовий захист працівників. Окрім того, фахівці наголосили на важливості додержання норм робочого часу та захисту працівників від будь-яких проявів дискримінації та мобінгу.

Щоб отримати актуальну інформацію з питань праці, детальніше ознайомитися зі законодавством, можна звернутися до порталу Держпраці за посиланням https://www.pratsia.in.ua/.