На Дніпропетровщині під час тренінгу відпрацювали дотримання вимог безпеки під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт

08 вересня 2023

🔰 30 серпня в рамках довгострокового партнерства між Державною службою України з питань праці  та Федерацією роботодавців України, відбувся тематичний тренінг на території найбільшого виробника дроту і секційних огорож в Україні, а саме на підприємстві ПрАТ «ДНІПРОМЕТИЗ». Головною темою тренінгу була «Безпека виконання вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою вантажопідіймальних кранів і машин із застосуванням навантажувачів».

‼Учасниками цього заходу стали начальник Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Валерій Тригубенко та представники Міжрегіонального управління, ПрАТ «ДНІПРОМЕТИЗ», ТОВ «ДМЗ КОМІНМЕТ», ТОВ «ІНТЕРПАЙП НІКОТЬЮБ», КП “ТЕПЛОЕНЕРГО” міста Дніпра, ТОВ «СП ТОВАРИСТВО ТЕХНІЧНОГО НАГЛЯДУ ДІЕКС».

🟦 Метою тренінгу було надання учасникам практичних навичок і вмінь для оцінки ризиків, пов’язаних з виконанням вантажно-розвантажувальних робіт, зокрема застосування вантажопідіймальних кранів і машин. Також учасники були ознайомлені з вимогами, які стосуються працівників, що виконують ці види робіт, та була обговорена організація безпечного виконання таких робіт.

🟨Під час тренінгу учасники отримали цінну інформацію, а саме аналіз нещасних випадків на виробництві з наведенням прикладів нещасних випадків, які сталися під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт, а також статистику щодо нещасних випадків та травм, пов’язаних з виконанням цих видів робіт. Основні причини травматизму та вимоги головних нормативно-правових актів, що регулюють питання електробезпеки, організаційних і технічних заходів для створення безпечних робочих умов та заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам і усунення їх причин.

▪ Учасники заходу мали можливість ставили питання, що стосувалися виконання вантажно-розвантажувальних робіт з використанням вантажопідіймальних машин і механізмів, таких як крани та навантажувачі, з урахуванням особливостей їх виробництва та отримали відповіді від спеціалістів, які поділилися досвідом з усунення невідповідностей вимогам нормативно-правових актів під час виконання робіт.

🔳 У підбивання підсумків навчання фахівці зазначили, що підвищення рівня безпеки під час вантажно-розвантажувальних робіт допомагає забезпечувати безпеку та охорону здоров’я на всіх етапах роботи.

💠 Цей тренінг є однією з ініціатив, спрямованих на підвищення безпеки та гігієни праці, що проводяться Федерацією роботодавців України та Держпраці. Вони підтримуються Das Bildungswerk der Wirtshaft MV та Sequa, і спрямовані на підвищення рівня охорони праці та безпеки на робочому місці.

🔴 Докладніше про тренінг за посиланням https://youtu.be/p4fS30LjbBA