Медикам – про особливості розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця. Запоріжжя

14 вересня 2023

✍️Посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області провели інформаційний семінар в одному з медичних закладів Запоріжжя. Серед іншого йшлося про підстави для звільнення працівника за ініціативою роботодавця.

Інспектори праці роз’яснили, що Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» допускає звільнення працівника з ініціативи роботодавця в період його тимчасової непрацездатності, а також у період перебування працівника у відпустці, крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Датою звільнення має бути перший робочий день, наступний за днем закінчення тимчасової непрацездатності, зазначеним у відповідному документі, або перший робочий день після закінчення відпустки.

✍️Крім того, в період дії воєнного стану норми статті 43 Кодексу законів про працю України, яка передбачає розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації, не застосовуються, крім випадків звільнення працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів.

Більше інформації про зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану шукайте на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/  та на порталі https://pratsia.in.ua/.