Кіровоградщина: про перевірки за зверненнями громадян – у програмі «Радіодень»

19 жовтня 2023

Понад 300 звернень громадян по Кіровоградській області надійшло до Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці. З якими проблемами звертаються громадяни та на яких підставах інспектори проводять перевірки розповіла у програмі «Радіодень» на хвилях UA: Українське радіо Кропивницький начальник відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Олена Хіміч.

Фахівець зазначила, що з червня 2023 року Держпраці та її територіальні органи можуть здійснювати за заявою працівника позапланові заходи державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю в частині додержання вимог Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Зокрема, з трьох перевірених підприємств протягом пів року взагалі не направлялись кошти на виплату заробітної плати. Хоча, законодавством передбачено, що виплата зарплати для підприємств всіх форм власності є першочерговою. Матеріали таких перевірок направлені до правоохоронних органів для притягнення керівників до кримінальної відповідальності.

Під час ефіру обговорили інші підстави проведення перевірок, відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю.

Переглянути ефір https://m.youtube.com/watch?v=u0c6jm_gfVM