Як обрати безпечні засоби індивідуального захисту?

04 липня 2023

🔲 Використовуючи засоби індивідуального захисту (далі – ЗІЗ), важливо бути впевненим у їх безпечності.

🟦 Щоб обрати ЗІЗ які відповідають суттєвим вимогам щодо безпеки та охорони здоров’я, споживач (користувач) повинен звернути увагу на маркування яке наноситься на товар, пакування або супровідну документацію.

⬛ Головною ознакою безпечності продукції для споживачів (користувачів) є наявність маркування знаком відповідності технічному регламенту  (Знак відповідності має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника), а в залежності від категорії ЗІЗ (ІІ, ІІІ), разом зі знаком відповідності наноситься ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності.

🟦 Разом з цим ЗІЗ повинні супроводжуватись інструкцією в якій зазначається:

  • позначення класу захисту, що відповідають різним рівням ризику;
  • позначення ризику, від якого ЗІЗ призначено захищати;
  • місяць, рік чи строк придатності виробу;
  • інформацію щодо зберігання, використання, очищення, догляду виробу;
  • посилання на Технічний регламент ЗІЗ.

🔵 Також виробник ЗІЗ повинен скласти декларацію відповідності вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту. У випадку відсутності копії декларації в паперовому вигляді разом із ЗІЗ в інструкції повинна міститись інтернет-адреса, де можна отримати доступ до декларації відповідності.

🔵 В завершення повідомляємо, що всі суб’єкти господарювання в ланцюгу постачання продукції (виробник, уповноважений представник, імпортер, розповсюджувач) повинні надавати на ринок лише безпечні товари.

ℹ Детальніше про засоби індивідуального захисту: https://dp.dsp.gov.ua/rynkovyi-nahliad/tekhnichni-rehlamenty/.