На Запоріжжі роз’яснено чим відрізняється переведення від переміщення

12 червня 2023

Таке питання виникло в структурному підрозділі однієї з районних адміністрацій Запоріжжя, куди за зверненням працівника завітали посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області.

Вони пояснили, що переведення – це зміна умов трудового договору або однієї трудової функції працівника (професії, спеціальності, кваліфікації). Переведення працівника на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, а також на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, допускається лише за згодою працівника. При цьому вноситься відповідний запис до його трудової книжки.

Переміщення ж – це доручення роботи, обумовленої трудовим договором, на тому ж підприємстві та в тій же місцевості, але на іншому робочому місці. Згоди працівника воно не потребує, й запис до трудової книжки не вноситься. Втім, роботодавець не має права переміщувати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я. Також інспектори праці звернули увагу на недопущення мобінгу, дискримінації працівників із ВІЛ/СНІД і забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у трудових відносинах.

Більше інформації про зміни в трудовому законодавстві під час воєнного стану шукайте на сайті Держпраці https://dsp.gov.ua/ та на порталі https://pratsia.in.ua/ .