Чи можливо компенсацію за невикористані дні щорічних відпусток перерахувати на рахунок установи, куди перейшли працівники за їх бажанням?

17 січня 2023

Дві комунальні установи об’єднуються в одну шляхом припинення обох та створення однієї нової установи, працівники звільняються «за переведенням» в порядку пункту 5 частини 1 статті 36 КЗпП України відповідно до поданих заяв. Чи можливо компенсацію за не використані дні щорічних відпусток перерахувати на рахунок установи, куди перейшли працівники за їх бажанням?

        Ні, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин»  № 2352-IX від 01.07.2022 частину третю  статті 83 КЗпП України виключено, тобто норма, згідно з якою разі переведення працівника на роботу на інше підприємство, в установу, організацію грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, установи, організації, куди перейшов працівник скасована.

         Таким чином, при звільненні працівника за будь-якою підставою, не залежно від бажання працівника, йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

          При цьому слід зазначити, що відповідно до вимог пункту 16 частини першої статті 25 Закону України “Про відпустки” працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи.