Чи має право батько двох дітей скористатися додатковою соціальною відпусткою на дітей до 15 років?

16 серпня 2022

Так!
Враховуючи зміни пов’язані з набуттям чинності Закону від 15.04.2021 № 1401, яким було оновлено ст. 19 Закону «Про відпустки», а саме, ввели формулювання, що відпустка надається «одному з батьків». Це означає, що додаткову відпустку на 2-х або більше дітей віком до 15 років може піти не тільки мати, а батько також.

При цьому, у даних нормах мова йде не про чоловіка і дружину, а про мати й батька, тобто батьки не обов’язково мають перебувати у шлюбі.

Скористатися цією відпусткою можлно щорічно, але лише один з батьків. Так, якщо у вище зазначену відпустку йде батько, то мати втрачає у цей рік право на неї.