Безпечне виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту залізничного рухомого складу

02 квітня 2024

Семінар за даною тематикою проведено фахівцями  управління гірничого нагляду Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці з інженерно-технічним складом приватного акціонерного товариства «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат».

Підставою для проведення даного заходу послугував нещасний випадок з тяжким наслідком, що стався з працівником даного підприємства під час виконання робіт з огляду та подальшого технічного обслуговування, ремонту локомотива у будівлі тепловозо-вагонного депо залізничного цеху комбінату.

Зважаючи на обставини, за яких стався нещасний випадок, фахівці Держпраці звернули увагу учасників семінару на організації належного контролю та обов’язковому дотриманні всіма учасниками виробничого процесу організаційних заходів, спрямованих на убезпечення працівників як під час виконання робіт, так і під час перебування на території підприємства.

Серед питань які підіймались під час обговорення: обов’язкове навчання працівників, перевірка їх знань, а за необхідності та позачергова перевірка знань з питань охорони праці; своєчасність та змістовність проведення інструктажів з безпечного виконання робіт; обов’язкове розроблення та дотримання схем маршрутів пересування робітників при виконанні виробничих завдань на території підприємства, цехів, депо зокрема; забезпечення безпечної організації робіт відповідно до Системи управління охороною праці підприємства тощо. Але передусім – створення на кожному робочому місці в кожному структурному підрозділі умов праці регламентованих нормативно-правовими актами.

Окремо зупинились на діях працівників при оголошенні повітряної тривоги, дотриманні плану евакуації персоналу у разі виникнення такої необхідності, а також порядку дій при необхідності психосоціальної підтримки на робочому місці.

Разом з тим не оминули увагою здійснення комплексу заходів спрямованих на профілактики виробничого травматизму, запобігання нещасним випадкам та уникнення випадків їх приховування.

Учасникам заходу нагадали про можливість отримання корисної та необхідної інформації про трудові відносини в умовах воєнного часу, організацію безпечного ведення робіт, створення безпечних та здорових умов праці на інформаційному порталі  https://pratsia.in.ua.