Як за допомогою інспектора працівник отримав кошти при звільненні та компенсацію за невикористану відпустку протягом п’яти років

10 червня 2026

До фахівців управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області звернувся чоловік на ім’я Сергій (ім’я змінене) зі скаргою на численні порушення його колишнім роботодавцем трудового законодавства. З часу звільнення працівника з приватного підприємства, яке здійснює вантажні перевезення сільськогосподарської продукції, пройшов місяць, але він досі не отримав належні при звільнення кошти.

Крім того, чоловіка попередили, що компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки він отримає не за всі п’ять років перебування у трудових відносинах, а тільки за останні два, мовляв, такий закон.

Інспектор управління провела інформаційно-роз’яснювальний захід на підприємстві, де працював Сергій. Пояснила, що кошти, належні працівнику від підприємства, виплачуються у день звільнення, а компенсації підлягають усі невикористані дні щорічної відпустки.

Роботодавець прислухався до порад інспектора праці та розрахувався з Сергієм.