Знання нормативно-правових актів з охорони праці – запорука безпеки кожного працівника підприємства

02 вересня 2022

Комісією, призначеною наказом Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, проведено перевірку рівня підготовки та знань працівників ТОВ «БЕЛГРАВІЯ» і ТОВ «КЕМЗ» з питань безпечної експлуатації навантажувачів, а також обладнання, що працює під тиском. Навчання за відповідними програмами працівники проходили у приватному підприємстві «КРІОЛ».

Під час проведення заходу надано консультації щодо змін у законодавстві з питань охорони праці, що пов’язані із введенням воєнного стану на території України, та щодо порядку розробки нормативних актів з охорони праці,  які діють у межах підприємства, наголошено на недопущенні до виконання робіт підвищеної небезпеки працівників, які не пройшли відповідні інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

Фахівцями управління Держпраці у Дніпропетровській області в рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло» проінформовано працівників підприємств про переваги задекларованої праці, особливості укладання трудових договорів в умовах воєнного стану, розірвання трудового договору з ініціативи працівника та роботодавця, встановлення та обліку робочого часу, часу відпочинку, роботи в нічний час, оплати праці тощо.

Наприкінці заходу присутнім було роз’яснено особливості і переваги функціонування системи «Інтерактивний інспектор», звернуто увагу на можливість отримати відповіді на найбільш актуальні питання, які розміщені на сайті Держпраці у рубриці «Рекомендації для роботодавців та працівників на період воєнного стану», на інформаційному порталі  https://pratsia.in.ua