Завершився «Місячник безпеки при використанні газу в побуті»

07 березня 2017

З початку 2017 року на території Дніпропетровської області зареєстровано 4 нещасних випадки при використанні газу в побуті, при яких постраждало 7 осіб (в т.ч. 4 смертельно). Тому з метою попередження нещасних випадків при використанні газу у побуті, з ініціативи Головного управління Держпраці з 23 січня по 23 лютого 2017 року на території Дніпропетровської області проведено «Місячник безпеки при використанні газу в побуті».

У проведенні Місячника прийняли участь органи місцевого самоврядування, газопостачальні організації ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Криворіжгаз», ПАТ «Дніпрогаз», власники будинків, ОСББ, учбові та шкільні заклади та інші організації.

У продовж місяця на території області була посилена інформаційно – роз’яснювальна робота серед населення щодо безпечного використання газу в побуті. Посилено відомчий нагляд за якістю робіт з технічного обслуговування систем газопостачання житлових і громадських будинків та якістю прочищення димових та вентиляційних каналів. Організовано проведення круглих столів, семінарів, лекцій, позачергових засідань районних рад БЖН.

Серед інших, оформлено куточки безпечної життєдіяльності плакатами, листівками, інформаційними матеріалами з питань безпечного використання газу в побуті. Проведені профілактичні бесіди, конкурси малюнків, вікторини з безпечного використання газу в побуті, тренінги з надання першої домедичної допомоги при отруєнні чадним газом.

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома донесено інформацію з дотримання правил безпеки до немобільних підопічних.

Проведена роз’яснювальна робота серед соціально-вразливих верств населення щодо особистої відповідальності за власну безпеку.

Газорозподільними підприємствами при проведенні Місячника безпеки використання газу в  побуті:

  • посилено контроль за укладанням з власниками житлових будинків договорів на експлуатацію внутрішньобудинкових  систем газопостачання;
  • підвищено контроль за якістю проведення планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових та громадських будинків;
  • забезпечено виконання графіків технічного обслуговування систем  газопостачання житлових будинків;
  • недопущено випадків експлуатації побутових газових приладів, які знаходяться в аварійному стані та з непрацюючою автоматикою безпеки.

В  міських газетах області розміщені статті про безпечне використання газу в побуті. В громадському транспорті розповсюджено інформаційні листівки.

Серед заходів ГУ Держпраці у Дніпропетровській області:

  • Проведено семінар-нараду Криворізького гірничопромислового управління з питань безпечної експлуатації систем газопостачання, димових та вентиляційних каналів за участю представників газорозподільних підприємств, житлово-експлуатаційних організацій та підприємств, які виконують роботи з обстеження та прочищення димових та вентиляційних каналів житлових та громадських будинків.
  • На маршрутному телебаченні м. Кривого Рога розміщено інформацію по безпечному користуванню газу в побуті.
  • Управлінням нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, з метою забезпечення надійного та безперебійного газопостачання населення Дніпропетровської області прийнято участь у визначенні готовності сучасних газорегуляторних пунктів до вводу в експлуатацію (в кількості 28 одиниць).
  • Прийнято участь у розробці інформаційних листівок для населення на підставі причин нещасних випадків за результатами  проведених технічних розслідувань нещасних випадків при використанні газу у побуті.
  • Організовано проведення інструктажу працівникам Головного управління щодо основних правил безпечного використання газу у побуті.

У період проведення місячника нещасних випадків та аварій  при використанні газу в побуті на території Дніпропетровської області, не зареєстровано.

Робота з даного напрямку  триває. Аналогічне проведення Місячника з безпечного використання газу в побуті буде проведено газорозподільними підприємствами перед початком опалювального періоду 2017-2018 років.