Запобігання виробничому травматизму при геолого-маркшейдерських роботах: аналіз та профілактичні заходи

21 березня 2024

Фахівцями відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими роботами та переробкою корисних копалин у Криворізькому регіоні управління гірничого нагляду, проведено нараду з працівниками структурних підрозділів АТ «Кривбасзалізрудком» який знаходиться у місті Кривий Ріг, щодо запобігання випадкам виробничого травматизму при проведенні геологічних та маркшейдерських робіт при виконання особливо небезпечних робіт у шахті, пов’язаних із підготовкою нових блоків, з метою контролю за своєчасним введенням нового виїмкового блоку та підготовкою його у відповідності із затвердженими планами гірничих робіт на 2024 рік. А саме, цього разу проконтрольовано підготовку до введення в експлуатацію виїмкового блоку на гор. 12900м. однією з шахт АТ «Кривбасзалізрудком», дотримання проєктних рішень, в частині відповідності об’ємних підготовчих робіт, кріплення гірничих виробок, фактичного стану робіт виконаних в шахті, повноти видобутку корисної копалини, недопущення підробки запобіжних та охоронних ціликів, при сумісній відробці покладів корисних копалин декількоми надрокористувачами.

Під час наради присутніми було проаналізовано та детально обговорено можливі небезпечні фактори, що можуть привести до травмування працівників. Було наголошено на дотриманні працівниками підприємства вимог Правил виконання маркшейдерських робіт під час розробки родовищ рудних та нерудних корисних копалин, а також виконанні відповідальними особами підприємства в повному об’ємі профілактичних заходів щодо запобігання настанню нещасних випадків на виробництві. Окрему увагу інспектори приділили питанням безпеки праці під час використання працівниками приладів контролю стану експлуатаційних свердловин, виробок прийому гірничої маси.

Під час проведення заходу представниками відділу нагляду за геолого-маркшейдерськими роботами та переробкою корисних копалин у Криворізькому регіоні управління гірничого нагляду, Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці з робітниками та посадовими особами шахти були оговорені питання щодо дотримання заходів безпеки під час доставки приладів та інструментів для проведення своєчасного каротажу вибурених сведловин, які в подальшому будуть використовуватися для відбійки гірничої маси з метою недопущення засмічення та втрат корисних копалин та відробки запасів у повному обсязі та контролю за станом порожнин. Звернуто увагу фахівців на необхідність постійного контролю за станом гірничих виробок на горизонтах прийому гірничої сировини та робіт в межах зазначених затвердженими проектами, дотримання планограми випуску руди.

Наприкінці зустрічі працівники відділу повідомили присутнім, що з рекомендаціями з питань, з якими звертаються роботодавці та працівники у сферах праці та безпеки праці, можна ознайомитися на інформаційному порталі за посиланням: https://pratsia.in.ua