Законодавство та захист прав працівників: інформаційна кампанія «Виходь на світло!»

19 вересня 2023

✍Навіть таку делікатну справу, як піклування про братів наших менших, неможливо уявити без малого бізнесу, котрий своєю чергою, має дотримуватись вимог законодавства з праці. Аби запобігти проявам незадекларованої праці, посадовці відділу з питань праці  південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області, активно проваджують інформаційну кампанію «Виходь на світло!».

«Працівники, які не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті» – на цьому наголосили інспектори, під час роз`яснювальної роботи серед працівників сфери послуг, які здійснюють господарську діяльність.

Фахівці зауважили, що тільки при офіційному працевлаштуванні працівник отримує регулярно заробітну плату, захищений від незаконного звільнення, йому гарантовані здорові та безпечні умови праці.

Окремо проконсультували громадян з питань організації трудових відносин під час воєнного стану, зокрема, щодо прийняття та звільнення з роботи, виплати заробітної плати, надання відпусток, тривалості робочого часу тощо.

Інспектори рекомендують шукати більше інформації про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua