Захист трудових прав під час війни: як уникнути примусової праці та торгівлі людьми
04 жовтня 2024Аби запобігти проявам примусової праці, з метою реалізації Оперативного плану заходів по боротьбі з торгівлею людьми EMPACT, фахівці відділу з питань праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області проводять інформаційно-роз`яснювальні заходи, та розповідають працівникам сфери торгівлі про ризики потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.
Під час здійснення таких консультувань особлива увага приділяється особам, які змушені шукати роботу у чужому місті, оскільки залишили місце проживання у зв’язку з агресією з боку російської федерації.
Інспектори праці наголошують, що працівники, котрі не мають належним чином оформлених трудових відносин, позбавляються права на гідні умови праці, захист своїх інтересів у сфері праці, гарантій у соціальному захисті.
Фахівці зауважили, що тільки при офіційному працевлаштуванні працівник отримує регулярно заробітну плату, захищений від незаконного звільнення, йому гарантовані здорові та безпечні умови праці.
Окремо проконсультували громадян з питань організації трудових відносин під час воєнного стану, зокрема, щодо прийому та звільнення з роботи, виплати заробітної плати, надання відпусток, тривалості робочого часу тощо.
Додаткова інформація про зміни у трудових відносинах під час воєнного стану на інформаційному порталі Держпраці: pratsia.in.ua