За фактом розслідування групового нещасного випадку, що стався з працівниками шахти «Тернівська» ПАТ «Кривбасзалізрудком» проведено Колегію Головного управління

15 лютого 2021

17.02.2021 начальник Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Ольга Бондаренко у присутності радника Голови Держпраці В’ячеслава Кучеренка, фахівців Головного управління та за участю представників ПАТ «Кривбасзалізрудком» на Колегії обговорили результати розслідування за фактом групового нещасного випадку, що стався 03.12.2020 о 14 голині 30 хвилин з двома працівниками шахти «Тернівська».

Про результати спеціального розслідування нещасного випадку доповів заступник начальника управління – начальник відділу нагляду у гірничодобувній промисловості у м. Кривий Ріг управління гірничого нагляду, нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки, який зазначив, що основною причиною нещасного випадку є недодержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано відповідний дозвіл.

Представники ПАТ «Кривбасзалізрудком» доповіли про роботу проведену на підприємстві за результатами розслідування та вжиті заходи задля уникнення виробничого травматизму в подальшому.

Підсумовуючи обговорення, начальник Головного управління підкреслила, що необхідність створення безпечних умов праці, а також забезпечення прав працівників у галузі охорони праці є обов’язком кожного роботодавця у відповідності до Закону України «Про охорону праці». Опрацювання результатів проведених розслідувань нещасних випадків та впровадження розроблених комісіями заходів повинні проводитись своєчасно і у повному обсязі. При цьому більш ефективною стратегією боротьби з виробничим травматизмом є дія на упередження – впровадження проактивних превентивних заходів, своєчасне виявлення та усунення виробничих ризиків до того, як вони призведуть до травмування працівників.