З працівниками ПрАТ «ЕЛЕКТРОМАШПРОМСЕРВІС» проведено нараду щодо впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці
22 квітня 2024Фахівцями відділу з питань безпеки праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області проведено нараду з представниками ПрАТ «ЕЛЕКТРОМАШПРОМСЕРВІС» щодо впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці.
В умовах війни особливого значення для роботодавців набувають нові інструменти, що дають можливість, у тому числі, віддалено ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які перед бізнесом ставить російська агресія та пов’язані з нею обмеження.
Під час проведення заходу фахівцями міжрегіонального управління роз’яснено вимоги щодо впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці та обговорено організацію управління охороною праці на підприємстві.
Також, посадові особи Держпраці розповіли присутнім про можливість організації електронного документообігу в системі управління охороною праці, впровадження якої передбачено наказом Мінекономіки «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» від 28.10.2021 № 839-21, та зауважили, що тепер роботодавець має право вибору щодо способу здійснення на підприємстві документообігу в системі управління охороною праці (паперовий або електронний).
Наголосили присутнім на перевагах електронного документообігу, оскільки він дозволяє суб’єкту господарювання працювати ефективно та не витрачати зайві час і ресурси, необхідні для організації традиційного управління документообігом.
Роз’яснили присутнім алгоритм дій у разі прийняття рішення з впровадження електронного документообігу та нагадали, що з метою консультаційної підтримки роботодавців, Держпраці розроблено пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці». У пам’ятці зрозумілою мовою викладені основні аспекти щодо:
-переваг електронного документообігу;
-алгоритму дій роботодавця у разі прийняття рішення з його впровадження;
-обов’язків роботодавця.
Разом з тим фахівці міжрегіонального управління обговорили питання про здійснення додаткових заходів, спрямованих на недопущення порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.
Проаналізовано стан виробничого травматизму та звернута увага на основні профілактичні заходи з метою його попередження.
Також звернули увагу присутніх ще на одне важливе та актуальне питання сьогодення – надання психосоціальної підтримки на робочому місці тим працівникам, хто цього потребує. Визначились з поняттям «програма психосоціальної підтримки на робочому місці» та допомогли розібратись з ключовими положеннями системи психосоціальної підтримки на робочому місці.
Наприкінці зустрічі фахівці міжрегіонального управління звернули увагу, що більше інформації з питань безпеки праці, трудових відносин під час дії воєнного стану та психосоціальна підтримка на робочому місці можна отримати на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua