З працівниками будівельного підприємства міста Кривого Рогу проведено консультації щодо безпечного виконання робіт на будівельних майданчиках

17 листопада 2023

🤝Фахівці відділу з питань безпеки праці південного регіону управління інспекційної діяльності у Дніпропетровській області провели інформаційно-роз’яснювальний захід з працівниками ТОВ «ПОЧАТОК» щодо безпечного виконання робіт на будівельних майданчиках.

Під час проведення заходу представникам підприємства були надані рекомендації щодо забезпечення необхідного рівня безпеки праці на будівельних майданчиках для збереження життя і здоров’я працівників, мінімізації ризиків виробничого травматизму.

У ході розмови було зазначено, що будівельна галузь є однією з найбільш травмонебезпечних, оскільки працівники працюють на небезпечних об’єктах, на висоті, зі складним обладнанням.

📌З керівниками та спеціалістами підприємства обговорено питання, що треба відповідально підходити до виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та забезпечувати на будівельних майданчиках високу трудову дисципліну, особливо щодо використання робіт на висоті в незахищеному просторі із застосуванням засобів індивідуального захисту.

Фахівці міжрегіонального управління звернути увагу присутніх на тому, що охорона праці являє собою систему збереження життя і здоров’я працівників у процесі трудової діяльності. Функціонування системи управління охорони праці дозволяє здійснювати управління охороною праці в цілому на зниження ризиків у життєдіяльності людини та усвідомлені успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці у будівництві.

Також було наголошено, що до виконання робіт підвищеної небезпеки не рідко допускаються фізичні особи та підрядні організації, які працюють за цивільноправовими договорами, що суперечить чинному законодавству.

📌По закінченню зустрічі фахівці Держпраці повідомили присутнім, що з метою профілактики виробничого травматизму та зменшення кількості випадків травмування працівників під час виконання робіт Держпраці збирає та надає рекомендації з найактуальніших питань, з якими звертаються роботодавці та працівники у сфері безпеки праці. Ознайомитися із вищезазначеними рекомендаціями можна на інформаційному порталі Держпраці в рубриці «Рекомендації: Як працювати безпечно» за посиланням: https://pratsia.in.ua/